Trendet më të fundit të shëndetit, stilit të jetesës dhe kulturës pop, të ofruara për ju!
 

Fb Në. Tw. Bëhu

Si përdorimi i shërbimeve Style-And-You.com mund t'ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja të karrierës, biznesit dhe personal

Mënyra se si përdorimi i shërbimeve Style-And-You.com mund t'ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja të biznesit dhe personale të karrierës

STYLE-AND-YOU.com është agjencia kryesore e stilimit personal, ku ne fuqizojmë gratë që të jenë më elegante, të sigurta, të suksesshme dhe të fuqishme përmes stilit.

Ne jemi të specializuar për t'i ndihmuar njerëzit të bëjnë zgjedhjet e duhura për formën e trupit, stilin e jetës dhe personalitetin e tyre dhe ofrojmë një sërë shërbimesh stilimi personal nga Detox veshjet dhe Blerje personale në total Style Makeover, për ata që janë seriozë për të ruajtur një markë personale dhe për të pasur një gardërobë me cilësi të lartë gjatë gjithë vitit.

Strategjia fillestare e biznesit Style-And-You u ndërtua mbi vizionin për ta bërë botën dhe gratë të bukura dhe të sigurta përmes stilit, një nga një, gjë që nënkuptonte shumë ndërveprime personale ballë për ballë.

Me evolucionin e biznesit, si dhe me një ndryshim të përgjithshëm në botë dhe kushtet e tregut, strategjia jonë e re e rritjes së biznesit është të ndihmojmë sa më shumë gra që të jetë e mundur përmes shtrirjes globale, duke e bërë stilin personal të disponueshëm për të gjithë, pavarësisht nga distanca dhe vendndodhja gjeografike. Nëpërmjet ofrimit të produkteve të reja dixhitale dhe shërbimeve online tani ne jemi në gjendje t'ju sjellim stil, kudo që të jeni, kështu që ju keni në majë të gishtave këshillat tona për stilin. Gjithmonë në dispozicion dhe gjithmonë me ju!

 

Historia e themeluesit

Natalia Macri është stiliste personale dhe themeluese e Style-And-You.com e cila filloi këtë agjenci personale stilimi mbi 10 vjet më parë dhe ja se si ajo përshkroi arsyet e lansimit të saj…

“Besojeni apo jo, por ishte shoqja ime, e cila më sugjeroi të filloja biznesin tim personal të stilimit, sepse më shihte vazhdimisht të huajt që më afroheshin në rrugë, duke më pyetur se ku blija një veshje të caktuar apo një pjesë të veshjes që kisha veshur. Kjo ishte më shumë se 10 vjet më parë dhe në atë kohë as që e dija se mund të bësh një biznes prej saj. Dhe ky ishte fillimi i karrierës dhe biznesit tim në stil.

Gjithmonë e kam dashur modën dhe stilin për aq kohë sa mbaj mend veten. Luajtja e veshjeve me veshjet e nënës sime që në moshë shumë të re, kaloi në kohët kur kërkoja me përpikëri dizajne dhe modele rrobash interesante në revistën e modës BURDA Style pas shkollës, e cila ishte frymëzimi im për të krijuar rrobat e mia që askush tjetër nuk do t'i bënte. kam në mesin e bashkëmoshatarëve të mi ose në qytetin tim për këtë çështje.

Por arsyeja kryesore PSE isha kaq e pasionuar për fillimin e biznesit tim të stilit personal shkoi shumë në fëmijërinë time. Nuk kam qenë kurrë një fëmijë i dobët dhe kam pasur disa kilogramë më tepër. Kjo nuk ndryshoi vërtet pasi u bëra adoleshente dhe shpesh më tallnin dhe talleshin për peshën dhe pamjen time. Nuk më shqetësoi kurrë derisa fillova shkollën. Ti e di se sa mizorë mund të jenë disa fëmijë dhe kjo më shqetësonte vërtet. Tani mund të them patjetër se jam ngacmuar për peshën dhe pamjen time. Si rezultat, nuk kam veshur kurrë pantallona, ​​madje i jam betuar vetes që nuk do t'i vesh kurrë. E mbuloja trupin me aq sa munda sepse kisha turp ta tregoja. Shqetësimi im kryesor ishte të fshihja trupin tim në mënyrë që ngacmimi të ndalonte, gjë që çoi në veshjen e shumë rrobave me karroca dhe jo të këndshme.

 Një ditë hasa në një artikull për forma të ndryshme trupore dhe se si të vishesh për një të tillë, i cili nisi rrugëtimin tim drejt stilimit personal, që nga mosha e vogël e 15-vjeçares. Unë isha në një mision për të mësuar gjithçka se si të përmirësoja dhe theksoja format e trupit tim në vend që ta fsheha atë. E gjithë bota ime ishte 'nga ana poshtë' pasi ndjeva se me të vërtetë 'përfshiva një sekret' se si të vishesha trupin tim dhe të ndaloja ngacmimet.

E gjithë kjo më ka çuar në një udhëtim të vetë-zbulimit me modën dhe stilin, dhe gjithashtu shumë prova dhe gabime në disa raste. Me të vërtetë fillova të eksperimentoja me rrobat e mia dhe pashë disa ndryshime reale. U ndjeva FAQE!

 Fillova të vishja veshje të ndryshme, të krijoja pamje dhe kombinime lajkatare, madje vura re miqtë dhe bashkëmoshatarët e mi që ndiqnin stilin tim, por sigurisht ndryshimi i vërtetë dhe më i rëndësishëm ndodhi brenda, pasi u ndjeva e mahnitshme, e fuqizuar, e sigurt dhe me stil. Kjo më bëri të mendoj se si mund të përhap njohuritë e mia në mënyrë që të ndihmoj dhe udhëzoj të tjerët? Jeta ime kishte ndryshuar dhe doja të ndihmoja në ndryshimin e jetës së të tjerëve. Dhe kjo është diçka që dua t'ia përcjell absolutisht çdo klienti që kam, atë ndjenjë fuqie për të ndryshuar rrethanat tuaja, besimet tuaja dhe në mënyrë efektive jetën tuaj në një mënyrë pozitive.

Kjo është arsyeja pse unë jam kaq i pasionuar për të edukuar të tjerët dhe për të ndarë njohuritë e mia. Kjo është ajo që më shtyn çdo ditë, mundësia për të bërë një ndryshim pozitiv në jetën e grave të tjera, të cilat mund të kalojnë përvoja të njëjta ose të ngjashme ose thjesht duan të përmirësojnë ose evoluojnë stilin e tyre aktual dhe të fillojnë të ndihen gjithashtu përrallore. Më pëlqen fakti që mund të prek jetën e njerëzve, t'u jap besim dhe t'i fuqizoj që të jenë versioni më i mirë i vetes nëpërmjet stilit. Në fund të fundit, rrobat që vishni dhe imazhi që portretizoni mund t'ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja të karrierës, biznesit dhe personal.

Dhe kjo është arsyeja pse fillova Style-And-You.com, platformën online ku mund të ndihmoja mijëra gra të shkëlqejnë me besim, vetëm duke përdorur fuqinë e stilit. Në fund të ditës, ju jeni në kontroll të stilit tuaj dhe mund të bëni të gjitha ndryshimet që dëshironi. Stili është një mjet dhe ne ju tregojmë se si ta përdorni. "

Sfidat

Megjithatë, nuk ishte gjithmonë një lundrim i qetë. Sfida kryesore me të cilën u përball biznesi gjatë COVID pasi gjithçka erdhi në një skenar bllokimi, përfshirë blerjet personale. Në momente të tilla, gjëja e fundit për të cilën do të mendonit janë blerjet personale, ndërsa pjesa tjetër e vendit qëndron në shtëpi, nga frika për sigurinë dhe shëndetin e tyre. Kjo më bëri të mendoj se biznesi ka nevojë për një strategji më të mirë biznesi për të mbijetuar dhe për t'u dhënë njerëzve atë ndjenjën e sigurisë, ndërkohë që ofron shërbimin më të mirë të mundshëm.

Shndërrimi i sfidave në mundësi

Për Style-And-You përballja me probleme dhe sfida do të thotë një mundësi për rritje dhe zhvillim, pasi ne e shohim jetën si një gotë jo bosh, por gjysmë plot. Dhe si rezultat, strategjia e biznesit ka evoluar me fokusin e ri në ofrimin e produkteve dhe shërbimeve të reja dixhitale në internet që u ofrojnë njerëzve siguri dhe fleksibilitet. Dhe një prej tyre është kursi ynë i parë i stilimit në internet, i cili do të dalë shumë shpejt.

Ky kurs online stilimi na lejon të ndihmojmë njerëzit nga të gjitha anët e botës, duke fshirë kështu kufizimet gjeografike. Pra, nëse doni të fuqizoni veten për t'u ndjerë më i sigurt dhe pozitiv për mënyrën se si e prezantoni veten përpara botës, ose dëshironi një stil që ju jep besim për të ndjekur atë që dëshironi dhe nëse jeni të përkushtuar të qëndroni të suksesshëm në jetë, karrierë apo biznes dhe kurioz se si mund të përdorni stilin tuaj unik personal ky kurs i ri online është për ju! Ju mund të regjistroni interesin tuaj KETU dhe lini të dhënat tuaja që të jeni të parët në listën e pritjes për të marrë një çmim me zbritje. Kjo ofertë është e kufizuar dhe e disponueshme vetëm për 10 abonentët e parë!

 Pak fjalë urtësie

Këshilla e Natalia Macrit në biznes është gjithmonë: “Mos hiqni dorë nga ëndrrat tuaja. Filloni pak, provoni tregun, gjeni vendin tuaj të ngrohtë dhe klientin e përsosur. Klienti me të cilin ju pëlqen të punoni, pasi në fund të fundit do të kaloni shumë kohë me këta njerëz dhe të shijoni kompaninë e tyre do të rrisë produktivitetin tuaj dhe në fund të fundit shitjet. Është gjithmonë më mirë të punosh me njerëz me të njëjtin mendim. Bëhuni të qartë për qëllimet tuaja, vizionin dhe rriteni biznesin tuaj.

Dhe mos dyshoni në veten tuaj. Besoni vetes dhe jini të fortë. Ju mund të bëni çdo gjë që keni në mendje. Duhet veprim, këmbëngulje dhe punë e palodhur, përballja me frikën tuaj dhe dalja nga zona juaj e rehatisë. Gjithashtu besoni në produktin ose shërbimin tuaj dhe sigurohuni që klienti juaj të përfitojë shumë prej tij. Në fund të fundit, të qenit në biznes do të thotë t'u shërbesh njerëzve në mënyrën më të mirë të njohurive dhe aftësive të tua. Vetëm atëherë – Ëndrrat bëhen “magjikisht”! Sepse asgjë që ia vlen nuk vjen lehtë në jetë.

Dhe gjithashtu mos harroni për Markën tuaj Personale, e cila është mënyra se si e prezantoni veten para botës. Marka juaj personale është atje për t'ju ndihmuar të artikuloni se kush jeni, çfarë bëni dhe si i ndihmoni të tjerët. E vërteta është që ne të gjithë kemi një markë personale, pavarësisht nëse e kemi përcaktuar apo jo. Në fund të fundit, klientët e mundshëm, kolegët dhe individët e tjerë që takojmë do të bëjnë gjykime bazuar në pamjen tonë. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një punë më të mirë ose më shumë shitje për biznesin tuaj, marka personale është më e rëndësishme se kurrë dhe nuk duhet neglizhuar.

Dhe ngritja e markës suaj personale fillon me një pamje të veçantë. Stili juaj personal është një pjesë integrale e markës suaj personale dhe është mënyra më e shpejtë për t'u dalluar në tregun konkurrues të sotëm, dhe gjithashtu e bën shumë më të lehtë përhapjen e markës tuaj personale te njerëzit. Kjo është arsyeja pse nuk duhet neglizhuar në jetën personale apo të punës dhe veçanërisht në biznes.”

Mësimet e nxjerra në biznes

Gjatë udhëtimit të Natalias në biznes, ajo pranon se ka mësuar patjetër disa, por 3 mësimet më të mëdha që kontribuan në suksesin e saj në biznes janë: 1-të – të kesh qartësi pse po e bën atë, 2 – vendosmëri për të ndjekur dhe 3 – besimi në veten tënde dhe produktet ose shërbimet tuaja dhe si ato ndryshojnë, transformojnë dhe prekin jetën e njerëzve.

Nëse kontrolloni dëshminëls nga klientët që ajo stilonte, shpeshherë thonë 'Më ke ndryshuar jetën!'. Me fjalët e vetë Natalias, 'Dëshmitë e klientëve të mi janë prova dhe shpërblimi më i mirë për atë që bëj, për atë për të cilën jam krenare dhe është padyshim ajo që më zgjon dhe shkoj çdo mëngjes. Më pëlqen të ndryshoj jetën e njerëzve në një mënyrë pozitive.'  

 Lidhje:

http://www.style-and-you.com/

http://www.facebook.com/StyleAndYou

http://www.instagram.com/styleandyou.com.au_stylist/

http://styleandyou.com.au/

http://www.twitter.com/Style_And_You

http://www.linkedin.com/in/nataliamacri-style-and-you

Ksenia Sobchak, BA (Hons) Komunikimi i Modës: Gazetari e Modës, Central Saint Martins Ksenia Sobchak pëlqen të shkruajë bloge në fushat e modës, stilit, stilit të jetesës, dashurisë dhe CBD. Para se të bëhej blogere, Ksenia ka punuar për një markë të njohur të modës. Ksenia është një autore kontribuese në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës dhe CBD. Ju mund të përplaseni me Ksenia-n në kafenenë e saj të preferuar në South Kensington, ku ajo ka shkruar shumicën e blogeve. Ksenia është një avokate e vendosur e CBD dhe përfitimeve të saj për njerëzit. Ksenia është gjithashtu në panelin e rishikuesve të CBD në CBD Life Mag dhe Chill Hempire. Forma e saj e preferuar e CBD janë gomat CBD dhe tinkturat CBD. Ksenia është një kontribues i rregullt në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës si dhe CBD.

Ju nuk keni leje për t'u regjistruar
.mkdf-page-footer .mkdf-footer-bottom-holder .mkdf-grid { gjerësia:100% !i rëndësishëm; }